אודות האתר > אחר
אחר

עקיצות
אלרגיה כמחלה
רפואה משלימה


פרק 13 - אלרגיה לארס חרקים - עקיצות דבורים וצרעות

צוות האמבולנס הודיע לטיפול נמרץ כי הם מפנים מיער נופש במרכז הארץ תוך כדי החייאה אישה צעירה בשנות השלושים לחייה. לא היה מדובר בפיגוע או תאונת דרכים. האישה רופאה יצאה ליום כיף משפחתי עם חברים באחד היערות ארצנו. במהלך היום, שתתה כוס מיץ פרי הדר כאשר דבורה נחתה על שפתי הכוס. תוך כדי "המאבק" על המיץ תקפה הדבורה את האישה ועקצה אותה בלשונה. הרופאה סבלה מאנאפילקסיס, ואבדה את הכרתה תוך דקות. לניידת טיפול הנמרץ נדרשו מספר דקות להגיע, אז כבר התקשו להחדרת צינור לקנה. המוח ניזוק והאישה פונתה לבית החולים בחוסר הכרה. לאחר ימים חזרה הכרתה אולם נותרה עם נזק מוחי קשה. סיפור זה שאף התפרסם בעיתונות הכללית בזמנו מדגים את הסכנה באלרגיה זו ואת מהירות ההתרחשות. על פי רוב ניתן להיערך לקראת מקרים כאלה.
לפרק המלא (עודכן לאחרונה ב- 14.04.04)


פרק 16 - אלרגיה כמחלה סיסטמית

מה ניתן לעשות לפני הטיפול, אחריו ובמקומו?
עד עתה השתדלתי לעמוד על קרקע מוצקה של עובדות בדוקות. בפרק זה נביא גם דיווחים על נושאים חמים באלרגיה, או גישות בשלבי התהוות. ממש חם מהתנור. אלרגיה היא אחד התחומים מדויקים ומוגדרים ביותר. המחלות מאופיינות, הגורמים מאובחנים, הטיפולים הגיוניים, אף שמידת ההצלחה אינה תמיד מוחלטת. אולם נשאלת השאלה האם ניתן לעשות משהו "טבעי" האם ישנם אורחות חיים המשפיעים על התפתחות אלרגיה ? תשובה לשאלות אלו יכולה להכתיב לנו אורחות חיים מסוימים אשר ישפרו את הסיכויים להימנע מלפתח אלרגיות.. בכל הרפואה המודרנית אנו יודעים כי מחלות כרוניות מורכבות משני מרכיבים גנים וסביבה. החלק הגנטי קשיח בלתי ניתן להשפעה. בעוד המרכיב הסביבתי לא תמיד ברור. אלרגיה היא בעיקרה תגובה לגורמים חיצוניים, דהיינו סביבתיים, לכן ללא ספק שאלרגיה מהווה קנדידט ראשון במעלה למניפולציה סביבתית. איני מתיימר להגיד כי יש לי תשובות חד משמעיות אולם יש היום לפחות חלקי אינפורמציה המתחילים לתפוס את מקומם בפסיפס האלרגי.
לפרק המלא (עודכן לאחרונה ב- 14.04.04)


פרק 17 - רפואה משלימה/רפואה אלטרנטיבית ואלרגיה

אנו מצויים בתחילת המאה ה 21 - אי אפשר להתעלם מהחשיפה הגדולה של הציבור לרפואה אלטרנטיבית. חשיפה זו מתרחשת לא מעט גם בתחום של המחלות אלרגיות. עקב שכיחותם של המחלות האלרגיות, רב גוניתם וההכרות השטחית של מטפלים קונבנציונליים עמן יש הנוטים לראות במחלות אלרגיות שדה טבעי לרפואה אלטרנטיבית. לדידי, עובדה זו גם מובנת וגם מפתיעה.
למה מפתיעה? אלרגיה היא אחת התופעות המוגדרות, המובנות, והנחקרות בין המחלות. יתר על כן לאבחון של תופעות אלרגיות יש כלים אבחנתיים, קליניים ומעבדתיים מאד מוגדרים ומדויקים. לעומת זאת רפואה אלטרנטיבית מתאפיינת בהפך הגמור. תחום הרפואה האלטרנטיבת הרבה פחות מוגדר ובודאי פחות מדויק ומעל לכל הרפואה האלטרנטיבית מתעלמת מכלים אבחנתיים מדעיים.
כאן המקום להזכיר כי תחת הגג של המונח רפואה אלטרנטיבית חוסים תחומים שונים זה מזה במידה רבה.
לפרק המלא (עודכן לאחרונה ב- 14.04.04)
  הנחיות תזונה לתינוקות -( מתי לחשוף)  
  "עלול להכיל" - אלרגיה למזון  
  "עלול להכיל" - אלרגיה למזון האם ניתן להחזיר את השד לבקבוק?  
  אלרגיה מושהית לחלב (לא רק) - Food Protein Induced Enterocolitis Syndrome (FPIES)  
  אבחון ובדיקות  
  נשימה  
  עיניים  
  אלרגיה למזון  
  אלרגיה בתמונות  
  עור  
  אחר  
  תרופות וטיפולים  
  קטעי עיתונות  
  אתרים נבחרים  
  כתוב לנו  
  הרשמה לרשימת תפוצה  
חדשות
במרכז רפואי החל "ריפוי אלרגיה למזון"

פרטים באתר זה תחת "ריפוי אלרגיה למזון".ניתן לשמוע על הטיפול גם מפי המטופלים ומשפחותיהם.


24/03/2010
זהירות מחלב מחומם בילדים אלרגיים לחלב
מקרה מוות ואסון עם חלב מחומם/אפוי - מאז הוספתי אזהרה זו לפני כ 10 שנים היו מספר אסונות -- למשל המקרה באלבמה - ארה"ב מוות של ילד בן 3 שנים (2017).  לאחר תגר עם "חלב אפוי"  https://www.allergicliving.com/2017/08/02/alabama-boy-3-dies-of-severe-reaction-during-baked-milk-challenge-test/
זה מקרה המוות היחיד כנראה בעת תגר. 

27/03/2010
עידכונים מתוכנית הריפוי לאלרגיה למזון - אסה"ר
מצגות ועידכונים מהתוכנית באסה"ר. סיכום פעילות שנה ראשונה באתר זה תחת ריפוי אלרגיה למזון/נסיון עולמי ומקומי/ נסיון מקומי או לחץ
18/04/2011
עידכון - ספטמבר 2011- טיפול לריפוי אלרגיה למזון
לאחר שנה וחצי של פעילות - עידכון  לחץ
28/09/2011
הזהרו מחלב אפוי
ב 27 לאוקטובר, 2010 , בעקבות הרצאה של אחד מרופאי האלרגיה - בעל פורום מרכזי - אשר אמר כי חלב מחומם יכול להתאים לילדים עם אלרגיה לחלב - נזעקתי והזהרתי מעל אתר זה - טור חדשות. לאחרונה 4 ילדים אלרגיים אשר טופלו ע"י רופאים שונים חוו חויה אנאפילקטית כאשר אכלו מוצרי חלב מחוממים.
28/09/2011
אפיפן בבתי ספר וגנים - אלרגיה למזון
החל מ 2018 בתי הספר והגנים חייבים להצטייד במזרקי אפיפן באם יש במוסד תלמידים עם אלרגיה למזון. לקריאת חוזר משרד הבריאות . עמדו על זכותכם. אין לדרוש מהורים להביא אפיפן. 
למרות זאת באתר משרד החנוך מופיעה הנחיה כי ההורים חייבים לדאוג למזרק אפיפן שמי ז"א על שם הילד... "חלם" וביבוז יד ימין לא מודעת למה שעושה יד שמאל. בנוסף זה בניגוד חוק (ראה בנספח של חוזר משרד הבריאות).

11/09/2020


11/09/2020
ניורקר 7 לפברואר 2011 - לקראת שינוי הנחיות תזונה ?
לאחר שנים רבות בו המליצו לדחות הכללת מאמרים אלרגנים לתינוקות משכנעים מורי הדור כמו H Sampson  ואחרים לשקול היפוך של 180 מעלות. - לקטע מניורקר
אני גאה להיות חלק חשוב מהשיקולים המאמר על הבוטנים והחלב, שניהם מבית מדרשינו

18/02/2011

פותח ע"י סופטמדיה בניית אתרים